Інша версія сайту
        
person
menu

Валютний ринок: перекупленість та перепроданість

У технічному аналізі ринку форекс досить часто зустрічаються такі поняття, як перекупленность або перепроданість ринку.
Оverbrought-перекупленість і oversold-перепроданість сьогодні, як втім і раніше, актуальні поняття, і знаходять своє застосування в прогнозуванні та аналізі валютного ринку. Познайомимося з цими поняттями трохи ближче.

Перекупленностью прийнято вважати період часу, коли вартість припиняє своє зростання. Відбувається це тоді, коли число бажаючих придбати валютний інструмент мінімально, а число учасників ринку, бажаючих даний валютний інструмент продати, збільшується. Інакше можна сказати, що перекупленість характеризується числом відкритих ордерів на продаж, і коли кількість таких ордерів доходить до критичної позначки, вартість припиняє рости, що тягне за собою вчинення учасниками ринку коротких угод. Це в свою чергу веде до зростання пропозиції валютного інструменту і провокує утворення низхідної тенденції.

Перепроданістю називається показник, зворотний перекупленності. Перепроданість утворюється в той час, коли вартість валютного інструменту досягає свого найменшого значення і не може більше продовжувати це падіння. В даному випадку попит превалює над пропозицією. Вартість дійшла до критичного мінімального значення, що влаштовує бажаючих даний валютний інструмент придбати і служить хорошим моментом, щоб відкрити ордери на покупку.

Область перекупленності ринку як правило збігається з максимальним значенням в рамках певного періоду часу, а її крайня точка є найчастіше лінією опору, де відзначають розворот тенденції на зниження вартості.
Абсолютно будь-який спосіб і стиль торгової діяльності має на увазі під собою орієнтованість на ці показники, які є істотними в стратегічному понятті рівнями. Вони вказують учасникам ринку, як далі поведе себе вартість того чи іншого торгового інструменту. Щоб зрозуміти сам процес утворення ринкової перекупленності або перепроданості, потрібно розібратися в фундаментальному дослідженні ринку, яке якраз і вивчає утворення попиту і пропозиції. Необхідно зафіксувати ту мить, коли купівельна зацікавленість збігається із зацікавленістю продавців, тоді і продавці і покупці здійснюють свої дії в одному напрямку. У цих умовах активність торгівлі обмежена вузьким діапазоном, що формує дисбаланс на ринку. Це веде до того, що одна зі сторін виснажується і в дію вступає цінова Механіка. Для однієї зі сторін це є сприятливим часом, для тієї, яка переважає.

Головним, що надає дію на ринкову вартість, є пропозиція і попит. Максимальний вплив на ціну надають саме їх розміри. Потрібно відзначити, що ринок на зміну величини попиту або пропозиції може моментально і не зреагувати, не відразу змінити напрямок руху. Є такі точки, де настає час, коли вартість інструменту перестає влаштовувати продавців або покупців. І ось саме такі періоди звуться перепроданості або ж перекупленності ринку.

Наведемо Вашій увазі конкретний приклад.

На валютному ринку за інструментом EUR / USD спостерігається висхідний рух. Вартість все зростає, навіть незважаючи на відсутність макроекономічних новин та інших факторів, які могли б викликати це зростання. І ось ціна доростає до того моменту, коли вона вже не влаштовує учасників ринку і вони перестають відкривати угоди. Стає зрозуміло, що вартість дійшла до свого максимального значення і трейдери закривають відкриті раніше ордера на продаж, що провокує ще більш сильне ослаблення висхідного руху і, отже, розворот тренда. Коли відбувається розворот, число ордерів на продаж різко зростає. Кількість таких заявок все продовжує зростати і приходить час, коли вартість входить в область перекупленності. І тоді все починає повторюватися, тільки в зворотному порядку.

Як ми вже помічали, розворот основного тренда далеко не завжди відбувається саме в області перекупленності, або перепроданості. Буває, що сильні макроекономічні дані або різка зміна величини попиту або пропозиції стає причиною розвороту. Саме цим обумовлюється той факт, що в торговельній діяльності не можна покладатися тільки на один вид аналізу, в даному випадку на дослідження перекупленності і перепроданості.

Як визначити перекупленість / перепроданість ринку?

Перекупленість / перепроданість ринку визначається за допомогою індикаторів. Як правило, це такі індикатори, як BollingerBands, MACD, Stochastic, Momentum, RSI.

Нижче наведемо приклади перекупленності і перепроданості за деякими індикаторами на графіках.
Гарні в застосуванні для визначення перекупленності і перепроданості ринку смуги Боллинджера — Bollinger Bands. На графіку 1 добре видно, як при накладенні 20-денних ліній Боллінджера ціновий бар виходить за їх межі. Такі зовнішні смуги дозволяють спрогнозувати розворот. Це можна застосовувати для отримання прибутку.

Як визначити перекупленість / перепроданість ринку?

Графік 1.

Спираючись на Bollinger Bands аналіз ринку буде більш якісним і, що дуже важливо, ми отримаємо ранні сигнали для того, щоб здійснити вхід в ринок. Однак, не варто забувати, що досить багато залежить від тимчасового періоду, використовуваного для торгівлі. Деякі розвороти є звичайними відкатами від головного тренда, тоді як інші — важливі цінові рухи.

Крім того, потрібно правильно порівнювати свій метод торгівлі з часом утримування позиції. Торгівля в короткострокових періодах більш складна для визначення перекупленності / перепроданості ринку. Короткостроковий ринок є більш мінливим в порівнянні, наприклад з таймфреймом Н4. На великих тимчасових періодах, як правило, ведуть торговельну діяльність ті учасники ринку, які мають у своєму розпорядженні великим капіталом, тому рекомендується здійснювати торгівлю на таймфрейме Н1 і вище. При торгівлі на одному часовому періоді, а визначенні рівнів перекупленності (перепроданості) на іншому, є ризик втрат, тому краще робити це на одному таймфрейме.

Ще одним із прикладів визначення рівнів перекупленності і перепроданості ринку можна відзначити індикатор Stochastic (графік 2.). Як показує практика, багато учасників ринку не можуть правильно інтерпретувати сигнали даного осцилятора. Важливим моментом тут є раннє визначення. У цьому допоможе підключення таких моделей, як «подвійне дно» або «подвійна вершина». А якщо ви ще застосовуєте і Price Action, то це теж непогано, так як патерни послужать додатковим сигналом.
Кращий сигнал виникає тоді, коли Stochastic утворює більш високий мінімум, або навпаки, більш низький максимум, і далі продовжує розвивати рух у зворотному напрямку.

Спираючись на Bollinger Bands аналіз ринку буде більш якісним

Графік 2.

Ще одним індикатором, який допомагає визначати перекупленность і перепроданість ринку, є Індикатор RSI — індекс відносної сили (графік 3.). Особливістю даного індикатора є те, що він розглядає широкий діапазон ціни. Відкриту позицію переважно тримати до того часу, поки індикатор RSI не подає ознаки до початку зворотного напрямку руху. Сигнали, які мають вагоме значення, утворюються біля рівнів перекупленності (перепроданості). Але і в такій ситуації не зайвим буде порівняти індекс відносної сили з ціновою моделлю. Це допоможе визначити, що насправді відбувається: проста корекція або розворот основного тренда.

Ще одним індикатором, який допомагає визначати перекупленность

Графік 3.

В цілому, зустріти перекупленность або перепроданість ринку можна досить не часто. Найбільшу тривалість часу ринок знаходиться в стані, званому середньозваженим. Середньозважений стан-це стан ринку, коли вартість коливається в межах максимального і мінімального значення. При довгому проходженні тренду діапазон від мінімуму до максимуму зростає, ось тоді і утворюються сигнали, що говорять про перекупленності або перепроданості ринку. Не потрібно такий факт відразу приймати за сигнал і відкривати позицію, сприймайте такий стан справ як попередження про те, що можливо незабаром відбудеться розворот. Однак, варто відзначити, що якщо вартість коливається від одного рівня до іншого, після чого утворюється Свічка розширення, то при такому сигналі кращим рішенням буде вихід з ринку.