Чому відсоткові ставки такі важливі для форекс-трейдера?
Найбільш значущим драйвером для валютного ринку є зміна процентних ставок будь-яким з восьми найбільших центробанків світу. Динаміка процентної ставки є відображенням цілого ряду економічних індикаторів, які публікуються в країні протягом місяця. Тому рішення центробанків можуть призвести до різких і дуже сильних коливань курсів валют. Оскільки саме трейдери потрапляють під удар від несподіваних зрушень в процентних ставках, їх прогнозування і правильні дії допоможуть прискорити реакцію трейдера і підвищити рівень прибутку.
Процентні ставки: базові принципи
Внутрішньоденним трейдерам важливо володіти інформацією про величину процентних ставок з однієї простої причини: чим вище ставка доходу, тим більший відсоток нараховується на інвестовану валюту, відповідно, тим значніше прибуток.
Звичайно, підвищений ризик при використанні даної торгової стратегії пов'язаний з коливаннями курсу, через які інвестор може втратити процентного доходу. Слід зазначити, що придбання валюти з більш високою процентною ставкою може виглядати привабливим (якщо використовувати для цього валюту з більш низькою процентною ставкою). Проте, подібне рішення не завжди є розумним. Якби прибуток на Форекс давалася так легко, це було б занадто вигідним заняттям для будь-якого, хто володіє подібними знаннями.
Не варто вважати, що схема використання більш високих і низьких процентних ставок занадто складна для звичайного внутрішньоденного трейдера. Необхідно лише уважно стежити за їх зміною, також як і за іншими регулярними економічними публікаціями.
Як прорахувати можливу процентну ставку
Рада директорів будь-якого Центробанку визначає грошову політику країни і встановлює короткострокову процентну ставку, під яку видаються міжбанківські кредити. Для обмеження інфляції Центральний фінансовий регулятор буде збільшувати процентну ставку. Її зниження, в свою чергу, допомагає стимулювати кредитування і сприяє «вливання» грошових коштів в економіку.
Зазвичай отримати чітке уявлення про наміри Центробанку можна за допомогою аналізу наступних економічних індикаторів:
- Темпи зростання споживчої інфляції (Індекс CPI)
- Рівень витрат споживачів
- Рівень зайнятості
- Ринок субстандартного кредитування
- Ринок нерухомості
Як спрогнозувати рівень процентної ставки
Маючи необхідні дані, будь-який трейдер може зіставити їх з оцінкою ФРС. Зазвичай, якщо економічні показники зростають, тобто економіка набирає обертів, то процентні ставки або будуть підвищені, або залишаться незмінними (якщо позитивні зрушення в економіці незначні). Сильне погіршення індикаторів, в свою чергу, буде означати можливе зниження процентної ставки з тим, щоб стимулювати процес кредитування.
Крім економічних показників, «підказати» зміна процентної ставки можуть такі зовнішні фактори, як:
1. Значущі заяви офіційних осіб
2. Прогнози аналітиків
Значущі заяви офіційних осіб
Основні виступи глав центробанків мають ключове значення в зміні процентних ставок. Однак часто їх недооцінюють на тлі економічних показників. Проте, це не говорить про те, що змістом виступів високопоставлених осіб варто нехтувати. Будь-яке з офіційних повідомлень центрального банк може «підказати», як фінансовий регулятор оцінює інфляцію.
Наприклад, 16 липня 2008 р глава ФРС Бен Бернанке в черговий раз свідчив перед Об'єднаним економічним комітетом Конгресу. Як і зазвичай під час подібних виступів, Бернанке зачитав раніше підготовлену промову щодо вартості американської валюти, після чого відповів на запитання членів Комітету.
В ході свого виступу глава ФРС висловив тверду впевненість в тому, що Долар США знаходиться «у відмінній формі». Більш того, Уряд має намір підтримувати його стабільність, незважаючи на те що побоювання щодо можливої рецесії впливають на інші ринки.
Трейдери уважно стежили за ходом виступу. Оскільки його зміст виявився оптимістичним по відношенню до USD, очікувалося, що Федеральний резерв піде на підвищення процентних ставок. Це, в свою чергу, викликало короткочасне зростання долара.
Малюнок 1: Курс EUR / USD падає у відповідь на виступ глави ФРС
Протягом години пара EUR / USD втратила 44 пункти, що сприятливо для американського долара. Це дозволило б трейдерам, які стежили за виступом, заробити 440 доларів.
Прогнози аналітиків
Ще один корисний спосіб передбачити зміну процентних ставок полягає в тому, щоб відстежувати прогнози аналітиків. Оскільки зазвичай рух процентних ставок вкрай очікувано, то у брокерів, банків і професійних трейдерів вже буде попередня оцінка можливого розміру ставки.
Для отримання підсумкового більш точного прогнозу необхідно взяти 4 або 5 подібних «думок» (вони повинні бути дуже близькі з точки зору цифр) і усереднити їх.
Що робити, якщо зміна процентної ставки стала несподіванкою?
Не важливо, наскільки якісним був прогноз і скільки обчислень довелося зробити напередодні рішення Центробанку, іноді воно виявляється повною несподіванкою і розбиває всі розрахунки в пух і прах.
У подібних випадках важливо визначити, в якому напрямку рушить ринок. Якщо процентна ставка зросла, то курс національної валюти попрямує вгору, тобто трейдери почнуть її скуповувати. Зниження процентної ставки означає, що короткі позиції по валюті будуть більш імовірними. Трейдери, можливо, віддадуть перевагу продати дану валюту і придбати іншу, з більш високою процентною ставкою. Як тільки вдалося визначити напрямок руху ринку, необхідно:
Діяти швидко! Як тільки трапляється несподіванка, рух на ринку починається з шаленою швидкістю, адже кожен трейдер хоче продати або купити валюту (в залежності від підвищення або зниження ставки) в числі перших. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на великий прибуток.
Пам'ятати про можливий розворот тренда в умовах високої волатильності.
Зазвичай відразу після виходу новин ринком править сприйняття трейдера, після чого «включається» логіка. У більшості випадків рух валюти триває в початковому напрямку.
Для наочної ілюстрації розглянемо наступний приклад. У липні 2008 Резервний банк Нової Зеландії тримав найвищу, порівняно В іншими центральними банками, процентну ставку (8,25%). Протягом 4 місяців напередодні чергового засідання РБНЗ розмір ставки залишався незмінним. "Новозеландець" був популярний серед трейдерів завдяки більш високій ставці доходу.
Однак за підсумками липневого засідання, врозріз з прогнозами аналітиків, було прийнято рішення про зниження основної процентної ставки до 8%. І хоча зміна на 25 базисних пунктів здається досить незначною, інвестори розцінили цей крок як сигнал того, що центробанк побоюється інфляції. Трейдери кинулися продавати NZD і стали купувати інші валюти, навіть якщо процентні ставки по них були нижчі.
Малюнок 2: Пара NZD / USD попрямувала вниз на тлі зниження процентної ставки РБНЗ
В результаті, протягом 5-10 хвилин котирування NZD/USD впали з позначки 0,7497 до 0,7414. Загальне падіння склало 83 пункти. Ті трейдери, яким вдалося продати хоча б один лот по NZD, за лічені хвилини заробили близько 833 доларів.
Проте, слідом за швидким падінням послідував такий же стрімке зростання — пара NZD/USD стала рухатися в рамках колишнього висхідного тренда. Причина криється в тому, що незважаючи на зниження процентної ставки, підсумкова ставка в 8% виявилася вище, ніж у більшості інших валют.
Крім цього, після несподіваної зміни процентної ставки важливо ознайомитися з супровідною заявою, а також протоколом засідання Центробанку з тим, щоб зрозуміти бачення банку на подальшу грошову політику. Саме зміст подібних публікацій часто задає новий тренд після того, як на ринку згасне «перша хвиля».
Укладення
Трейдеру слід віддавати пріоритетне значення аналізу дій центробанків, оскільки їх рішення щодо зміни монетарної політики впливають на обмінні курси валют. Володіння необхідної інформації дозволить максимізувати прибуток і отримувати її не тільки від самої угоди «керрі-трейд», але і завдяки коливанню курсу валюти. Більш того, ретельний аналіз допоможе уникнути несподіваних змін процентних ставок або ж вчасно відреагувати на них.
|