Інша версія сайту
        
person
menu

Чи можливо трейдеру відключити емоції?

Ви коли-небудь замислювалися про роль емоцій у Вашому житті?

Можливо, без них людське життя було б позбавлене фарб і своєї глибини. Однак, в нашому трейдерському справі, успіх безпосередньо залежить від того, наскільки трейдер здатний взяти під контроль свої емоції, а потім визначити панівні емоції на ринку. Ось чому торгівля на демо-рахунку ніколи не навчить вас заробляти на ринку. Просто тому, що там немає емоцій. В деякій мірі, емоції це те, що рухає ринком. Якщо хочете, ринок-це величезний потік захльостують емоцій. У цій статті ми поговоримо про емоції трейдера, в одній з наступних - про емоції і психології ринку.

Чи можливо трейдеру відключити емоції?

Усвідомлюєте ви це чи ні, але, допускаючи надмірний ринковий ризик у своїй торгівлі, ви відкриваєте двері негативному впливу з боку Ваших емоцій. Саме емоції мають властивість "затуманювати" розум. Це все одно що приглушити світло або вимкнути його зовсім. У трейдингу справа йде точно так само як і в житті: емоції затуманюють мислення, позбавляючи вас можливості об'єктивно оцінювати ситуацію. Емоції-це перешкода, яка, будучи частиною вашої природи, заважає вам ефективно працювати і заробляти на ринку.

Оскільки емоції-це невід'ємна частина людської природи, їх неможливо усунути повністю, ТА це й не потрібно. Для успішної торгівлі, потрібно звести вплив емоційного фактора до мінімуму. У житті існує велика кількість способів роботи з емоціями, але в трейдингу ми застосовуємо основний фактор в досягненні і підтримці ясного мислення - ретельне управління ризиком для кожного угоди.

Ризик і емоції взаємопов'язані. Якщо ви ризикуєте в Угоді більше, ніж можете собі дозволити, ви перевищуєте комфортний ліміт ризику, це відбивається на всіх інших аспектах вашої торгівлі.  Перш за все, це відіб'ється на правильності Ваших рішень як тільки ви починаєте торгувати і тим більше це відбитися на коректності ваших дій, коли ви перебуваєте в ринку. Трейдер повинен завжди перевіряти себе, якому рівню емоційного вплив він піддається в кожен момент. Найбільшому емоційному впливу трейдер схильний відразу після угоди.  У разі збитку, почуття розчарування або жадібність можуть призводити до повторного повернення на ринок, без реальної торгової установки і відповідною ситуацією на ринку. Такі дії можуть завдати ще більшої психологічної шкоди тому, що призводять до ще більших втрат. Такі цикли можуть продовжувати неодноразово, поки недостатність маржинальних вимог для відкриття нової позиції не припинить торги. І це все емоції! У разі успішної угоди, трейдер схильний перебільшувати свої сили і почуття ейфорії також не дає побачити реальність.

Досвідчений трейдер знає, що чим більше він зосереджується на торгівлі, тим менша ймовірність того, що він впорається з нею належним чином. Чим більше емоційна прихильність до торгівлі, тим менше бачення ринку і тим менше ймовірність заробітку. Існує пряма кореляція між тим, скільки коштів ви ризикуєте в торгівлі та наскільки ви емоційно нестабільні.

Ключ до оволодіння майстерністю емоційної стабільності на ринку полягає в умінні управляти ризиками за допомогою торгового плану, коли ви вчитеся працювати з невеликими сумами, торгуючи на справжньому, живому ринку. Необхідно на досвіді визначити комфортний рівень ризику, коли знаходження в ринку не робить на вас занадто сильного емоційного тиску. Очевидно, що обсяг допустимого ризику буде для кожного свій, у трейдерів різні фінансові ситуації, вміння торгувати, торговий досвід. Можливо, що для пошуку вашого рівня вам буде потрібно пройти через серію проб і помилок.

Почніть з малої суми, яка не сильно зіпсує вам настрій в разі її втрати. Відкрийте позицію і відчуйте який тиск чинить ринок на ваш стан, і як часто ви повертаєтеся до монітора, щоб перевірити як ідуть справи. Якщо ж ви переросли цей рівень, ми можемо вас привітати, так як ви на шляху до успіху тому, що навчилися контролювати свої емоції і розум, а значить, Вас вже нічого не зможе зупинити.