Інша версія сайту
        
person
menu

Валютні угоди: Підрахунок прибутків та збитків Форекс-трейдера.

 

Підрахунок прибутків та збитків

Здійснення угод на валютному ринку для досвідчених трейдерів — прекрасна можливість заробити.

Проте, не варто забувати, що торгівля пов'язана з високим ступенем ризику. Успіх трейдера можна виміряти масштабами прибутку і втрат.

Трейдерам важливо знати, яка їх прибуток і збитки, так як це відбивається на розмірі торгового рахунку. Якщо ціна рухається в протилежному відкритій позиції напрямку, баланс маржі знижується, і обсяг доступних для угод коштів зменшується.

Реалізовані і нереалізовані прибуток і збитки.

Всі операції з іноземною валютою відображаються в реальному часі. Оцінка на основі поточних котирувань відображає нереалізовані прибуток і збитки. "Нереалізований" у цьому випадку означає, що позиції залишаються відкритими. Вартість на основі поточних котирувань-це той результат, який може бути отриманий в разі закриття позицій в даний момент.

Якщо відкрита довга позиція, оцінка на основі поточних котирувань зазвичай вказує на курс, за яким можна продавати. У разі коротких позицій-курс, за яким можна купувати, закриваючи позицію. До того моменту, поки позиція не закриється, прибуток і втрати залишаються нереалізованими. Коли позиція закривається, їх статус змінюється на реалізований. Якщо позиція закривається в плюсі, баланс маржі зростає, в зворотному випадку він падає.

Загальний баланс маржі рахунку буде завжди дорівнює сума податкового депозиту, реалізованих і нереалізованих прибутків і втрат.

Враховуючи те, що нереалізовані прибуток і збитки залежить від ситуації на ринку, ці показники постійно змінюються через безперервну зміну курсів валют. Виходячи з цього, баланс маржі також постійно змінюється.

Підрахунок прибутку і збитків.

Підрахувати прибуток і збитки по позиціях досить просто. Для цього необхідно знати розмір позиції і кількість пунктів, на яке змінився курс. Розмір прибутку або збитку можна вирахувати, якщо помножити розмір позиції на кількість пунктів, на яке змінився курс.

Розглянемо наступний приклад. У трейдера відкрита позиція по парі GBP / USD в розмірі 100 000, в даний момент пара торгується на 1,6240. Якщо котирування піднімуться з 1,6240 до 1,6255, зміна курсу складе 15 пунктів. Якщо позиція відкрита на 100 000, то зміна курсу на 15 пунктів дорівнюватиме 150 дол (100 000 х 15).

Якщо у трейдера була відкрита довга позиція, а котирування пішли вгору, позиція буде в плюсі. Якщо котирування пішли вниз, трейдер зазнає збитків. Наприклад, у розглянутій вище ситуації довга позиція по фунту принесла б прибуток у розмірі 150 дол. Навпаки, якщо курс впав, наприклад, з 1,6240 до 1,6220, то тоді б трейдер зазнав збитків у розмірі 200 дол (100 000 х -0,0020).

Якщо у трейдера була відкрита коротка позиція, а котирування пішли вгору, позиція буде в мінусі. Якщо котирування пішли вниз, трейдер отримає прибуток. Наприклад, у розглянутій вище ситуації коротка позиція по фунту обернулася б втратою 150 дол. Навпаки, якщо курс би впав, наприклад, з 1,6240 до 1,6220, то тоді б трейдер отримав прибуток у розмірі 200 дол.

Наступна таблиця підсумовує отримані результати.

Наступна таблиця підсумовує отримані результати.

Крім того, в розрахунку прибутку і втрат потрібно враховувати валюту, в якій відбувається підрахунок. У наведеному прикладі розмір прибутку і витрат відображається в доларах. Проте, так відбувається не завжди. У нашому прикладі курс відображає кількість доларів в еквіваленті одному фунту. У парі GBP / USD фунт є базовою валютою, долар — котирується.

Якщо курс дорівнює 1,6240, то купити один фунт можна за 1,6240 дол. Якщо курс коливається, змінюється вартість долара.

У стандартному Лоті 1 пункт обходиться в 10 дол, прибуток і збитки будуть відображатися в доларах.

Як правило, прибуток і збитки відображаються в котирується валюті, тому якщо це не Долар, щоб зробити оцінку маржі доведеться конвертувати наявну валюту в долари. Наприклад, у трейдера відкрита коротка позиція по USD/CHF стандартним лотом. У цьому випадку прибуток і збитки будуть у франках. Поточний курс дорівнює, припустимо, 0,9129. У стандартному Лоті один пункт дорівнює 10 франкам. Якщо курс впав на 10 пунктів до 0,9119, трейдер заробить 100 франків.

Щоб конвертувати це в долари, потрібно розділити розмір прибутку / збитків на курс пари, тобто 100 / 0,9119, що дорівнює 109,6611 дол.

Після цього можна з легкістю розрахувати баланс маржі на торговому рахунку. Як правило, калькуляція маржі здійснюється в доларах. Більш того, трейдерам не доводиться проводити ці обчислення вручну, так як брокери автоматично розраховують прибуток і збитки по кожній операції. Проте, важливо знати, як виробляються ці обчислення і вміти визначити вимоги до маржі перш ніж приступати до операцій.

Розмір необхідної маржі можна розрахувати, знаючи рівень використовуваного фінансового плеча. Наприклад, якщо фінансове плече дорівнює 100:1, маржа для відкриття позиції по парі USD/CHF стандартним лотом складе 1000 дол.

Укладення.

Розуміння того, скільки поставлено на карту в кожній угоді, спрощує трейдеру процес протистояння ризику.