Інша версія сайту
        
person
menu

Тридцять правил успішного трейдера

 

1. Трейдер, знай себе.

Успішна торгівля - це на 97% розуміння і використання своїх власних сильних і слабких сторін. Якщо ви постійно вступаєте в угоди, які не використовують ваші сильні сторони, то ви будете втрачати гроші.

Тридцять правил успішного трейдера
2. Інвестуйте ваші гроші, а не Ваше «его».

Навіть сама ретельно побудована система може несподівано завести вас не в ту сторону. Умови змінюються. Ринки змінюються. І навіть система, що працює прекрасно, може дати збій через таких змін. Завжди будьте готові до адаптації. Якщо ви не готові змінити свої установки, це може коштувати вам дуже дорого. Ніколи не давайте вашій угоді стати "інвестицією" просто тому, що ви не здатні розуміти зміни ринку.

3. Ведіть торговий журнал.

Дуже важко вчитися на помилках, якщо ви їх не пам'ятаєте. Завжди зберігайте записи про свої минулі помилки та успіхи під рукою. Слідкуйте за ринковими рухами та реакціями та записуйте свої спостереження. Записуйте, як ринок рухається в певні моменти. Такий детальний журнал не менш цінний, ніж будь-який коли-небудь написаний підручник про успішну торгівлю.


4. Відкрийте позицію так, ніби вона має потенціал стати «найбільшою угодою року».

Іншими словами, плануйте свої угоди. Не входьте в ринок, поки все детально не продумаєте і не проаналізуєте. Задумуйте, як ви будете додавати до відкритої позиції (побудова піраміди). Складіть план дій в непередбачених ситуаціях для виходу з угоди. У зворотному випадку вам доведеться втрачати гроші.


5. Практикуйте дисципліну і терпіння: чекайте потрібного моменту.

За даними Білла Ліпшіца, з 250 угод – на трьох ви втратите гроші, Дві будуть дуже прибутковими, а всі інші залежать безпосередньо від вас. Очікуйте та відстежуйте складні тенденції: сильний запас, сильна група/сектор, сильний ринок. Чекайте моменту, коли складові рівні підтримки/опору будуть на вашу користь. Успішна торгівля-це бізнес, де багато часу проводиться в байдикуванні.


6. Відкривайте Малі вихідні позиції. Використовуйте принцип піраміди для додавання до початкової вдалої позиції.

Як тільки виявилося, що ви мали рацію у своєму рішенні, додайте до своєї позиції стратегічно. Як сказав Деві крокет, " переконайтеся, що Ви маєте рацію, і-вперед!»


7. Будьте готові робити помилки і приймати невеликі збитки.

Торгівля є торгівля, Ринки є ринки, і збитки неминучі. Однак, вони керовані. Ставте стопи, подумки або реально, і виконуйте на запланованому рівні без коливань. Так ви можете управляти вашими ризиками. І це єдиний спосіб захистити свій капітал і залишитися в грі.


8. Новини вже на графіку, і вчорашні, і завтрашні.

Прихильники фундаментального аналізу передбачувано реагують на новини. Прихильники технічного аналізу передбачувано реагують на фігури на графіках і індикатори. Якщо ви можете правильно читати графік, то вам немає необхідності слідувати новинам, і навіть турбуватися про те, що там в новинах. Базуйте свої рішення на тому, що відбувається на графіку, а не на тому, що, на вашу думку, відбудеться після новин. Забудьте новини, пам'ятайте графік. Він уже врахував майбутні новини.


9. Завжди збирається натовп пропустили перший човен.

Наприклад, перший різкий обвал ціни (sell-off) завжди знайде покупців, і перший швидкий підйом ціни (rally) завжди знайде продавців. Ці "реакції" практично завжди тимчасові. Плануйте покупку на першому відскоку від нового максимуму і продаж на першому відскоку від нового мінімуму.


10. Великі обсяги вбивають переважаючий тренд.

Завжди пам'ятайте, що можливий кульмінаційний (надто високий) новий підйом або надто сильний обвал. Такі кульмінаційні підйоми і обвали викидають з ринку і покупців, і продавців. Після таких проривів ринок зазвичай входить в бічний рух.


11. Використовуйте рухомі стопи, якщо ринок йде у ваш бік.

Щоб не закрити позицію занадто рано або занадто пізно, подумки виставте стоп на 10-15% від поточної ринкової ціни або трохи далі останніх максимумів або мінімумів, або, ще краще, на поточних рівнях підтримки/опору. Після цього тільки виправте рівень мети.


12. Завжди, завжди захищайте свій капітал. Обрізайте Малі збитки.

Найважливіший принцип-будьте нетерпимі зі збитками. Як завжди, невеликі збитки та швидкі збитки – це найкращі збитки. Це не ті втрати, на які треба звертати увагу. Набагато гірше відчувати психологічний пресинг від збереження збиткової позиції. Практикуйте повне управління ризиками.


13. Ніколи, ніколи не додавайте до збиткової позиції.

Якщо ви будуєте піраміду довгих позицій, то ціна кожної нової покупки повинна бути вище попередньої. Якщо ви додаєте до короткої позиції, то ціна кожного нового продажу повинна бути нижче попередньої. Це обов'язкове правило.


14. Не намагайтеся "зловити падаючий ніж".

Навпаки, почекайте кілька днів-сильний підйом, відскік назад і повернення до колишнього мінімуму. Якщо ціна не йде нижче колишнього мінімуму, тоді плануйте відкриття позиції. Якщо ціна не йде вгору знову, то не біда, завжди з'являться інші можливості. Очікуйте оптимального моменту для відкриття.


15. Купуйте у рівня підтримки. Ставте близькі стопи при наближенні до рівня опору.

Ваша ціна може проскочити рівень опору, зупинитися або впасти. Якщо ціна падає, позиція повинна бути швидко закрита.


16. Купуйте у рівня підтримки, продавайте у рівня опору.

Ви повинні робити так, навіть якщо це складно. Якщо ви бачите це на графіку, то й інші бачать. Вони тільки чекають моменту щоб приєднатися.


17. Ніколи не втрачайте з поля зору підтримку (або опір, якщо ви продали).

Чим далі ви від підтримки або опору (якщо ви продали), тим більш голим і самотнім ви будете. Якщо ви хочете кинути виклик ціні, то уявіть собі швидкий розворот до рівня опору, уявіть собі великий збиток.


18. Кожен день-це новий день, і кожна відкрита позиція повинна бути переглянута.

Це особливо стосується вашої стратегії виходу. Ціна, яку ви заплатили і розмір вашого прибутку або збитку — речі ніяк не пов'язані. Якщо акція повинна бути продана-вона повинна бути продана. Важливий не розмір прибутку або збитку від кожної позиції, а Ваша здатність дотримуватися обраної стратегії і проводити її в життя.


19. Будьте терплячі.

Коли позиція відкрита, дайте їй час розвиватися. Дайте їй час створити прибуток, який ви очікували. Приказка " ніколи не розоришся, закриваючи прибутку», напевно, найбільш безглуздий рада з коли-небудь даних. Закриття маленьких прибутків - найвірніший шлях до збільшення ймовірного збитку, тому що маленьким прибуткам не дають вирости у великі і величезні прибутки. Дійсно великі гроші в торгівлі робляться на одній, двох, трьох великих угодах щороку. Ви повинні розвинути в собі здатність терпляче тримати прибуткові позиції.


20. Уникайте цієї квапливості, яка змушує вас вскочити в ринок, аби бути «в грі».

 Не поспішайте. Спостерігайте, вибудовуйте стратегії і будьте першим в потрібний момент.


21. Як не затерта приказка, але тренд – дійсно ваш друг. Не намагайтеся бути розумним і боротися з ним.

Не намагайтеся бути героєм. Якщо вам здається, що їхати в зворотну сторону по вулиці з одностороннім рухом – нерозумно, то ви маєте рацію. Принесіть це розуміння на ринок. На бичачому ринку потрібно купувати або стояти осторонь. На ведмежому ринку потрібно продавати або стояти осторонь. І завжди пам'ятайте – не мати позицій-це теж позиція. І в багатьох випадках – найкраща позиція.


22. Уникайте неперевірених» відомих " стратегій.

 Їх безліч. Кілька прикладів:

  • "All gaps get filled" - "всі розриви заповнюються". Розриви виснаження заповнюються. Розриви прориву і продовження не заповнюються.
  • "No one ever went broke taking a profit" - "ніхто не розорився закриваючи прибутку". Закриття швидких прибутків і утримання збиткових позицій можуть розорити швидше, ніж можна собі уявити.
  • "It's not a loss until you sell The stock" - "це не збиток, поки акція не продана". Спробуйте сказати це своєму банкіру. Обрізайте ваші збитки і давайте прибуткам рости. Просто неможливо бути успішним тривалий час, якщо ви не будете обрізати ваші збиткові позиції швидко. На жаль, це і попереднє правило особливо важко виконувати новачкам, тому що біль від збитку відчувається набагато інтенсивніше, ніж радість від прибутку. Ні в якій іншій діяльності конфлікт між емоціями і об'єктивною реальністю не буває такий сильний і так очевидний, як в біржовій торгівлі.
  • "Always buy at a new high" - "завжди купуй на новому максимумі". Тренди не починаються на нових максимумах, набагато частіше вони там закінчуються. Коли тільки можливо, купуйте якомога ближче до початку тренда.


23. Якщо вам потрібно вишукувати щось-його там немає. Як каже Елдер:

"Технічний аналіз надає достатньо можливостей обдурити себе і побачити те, що самому хочеться». Чим важче відшукати щось, тим більше ймовірно, що ви бачите щось, що не існує в реальності.


24. Тренди не розгортаються швидко.

Розвороти тренда вимагають часу для розвитку. Вони будуються повільно. Перші кілька різких обвалів завжди знаходять покупців, і перші кілька різких підйомів завжди знаходять продавців. В обох випадках покупці (на підйомах) і продавці (на обвалах) повинні бути поступово «вимиті» з ринку.


25. Робіть більше того, що працює на Вас і менше того, що йде проти вас.

Щодня переглядайте свої відкриті позиції. Плануйте додавати до позиції, що дає найбільший прибуток. Обмірковуйте закриття позицій, що не дають прибутку або з дуже малим прибутком. Це основи тези:»давайте прибуткам рости".


26. Коли терпите різкі збитки – відійдіть від ринку. Закрийте всі позиції і перестаньте торгувати на кілька днів.

Після кількох різких збитків не намагайтеся відігратися і повернути гроші. У таких випадках здатність реально сприймати ринок і свої рішення втрачається.

 

27. Думайте, як найманий боєць. Воюйте на тій стороні ринку, яка виграє.

Не витрачайте час і капітал в марних спробах заробити, купуючи на мінімумах і продаючи на максимумах або на якихось рухах ринку. Ваш обов'язок-це отримати прибуток, борючись на стороні перемагаючих сил. Якщо жодна сторона не перемагає, то не бийтеся взагалі.


28. Бийте ринкову натовп. Інші трейдери в грі для того щоб забрати ваші гроші.

Ви повинні забрати їхні гроші, перш ніж вони дістануться до Ваших…


29. Про аналітиків: подивіться на аналітика і виставлений їм рахунок.

Всі брешуть. Загалом, вони це роблять, щоб зібрати ваші гроші. Аналітичні служби належать фінансовим організаціям. Вони в бізнесі не для того, щоб допомогти вам. Вони займаються просуванням інтересів фірми і збором комісій.


30. Будьте готові серйозно вчитися.

Ті трейдери, які не хочуть витрачати час на вивчення і спостереження за ринками, навчання і тренінги, освоєння технічного аналізу, нових торгових систем і методів, і т.д., майже завжди будуть програвати.