Інша версія сайту
        
person
menu

Що таке своп на форекс?

Своп-це дуже навіть важливий інструмент в торгівлі на Форекс. Хоча для мене своп не потрібен, оскільки я торгую на Forex4you без нього. Ну питання не в цьому, а в розумінні цієї концепції. Ринок Форекс це спотовий ринок. І поставка валюти в Форексі відбувається на інший день. У той час як у ф'ючерсах заздалегідь обговорюється поставка в контракті.

Що таке своп на форекс?

Що таке своп і звідки він береться?

Якщо вивчити умови торгівлі будь-якого брокера, то виявиться, що по кожній валютній парі величина плати за перенесення може відрізнятися. В інтернеті зустрічаються згадки, що за деякими валютним парам виплати і зовсім позитивні, тобто при перенесенні позиції на наступний день ДЦ ще й трохи доплачує.

Отже, своп на Форекс-це одне з основних понять при торгівлі на валютному ринку. Друга його назва-ролловер. Щоб зрозуміти, що це таке, потрібно розібратися в тому, як саме реалізовані торги. Розберемо цей механізм трохи докладніше.

 

1.  Припустимо трейдер купує GBP / USD і отримує позитивний SWAP в розмірі 1,5%. Така картина складається тому, що по фунту процентна ставка становить 3%, а по долару – 1,5%, в результаті отримуємо 3% -1,5%=1,5% прибутку за перенесення позиції на наступний день.

2. А ось в прикладі з короткою позицією по тій же валютній парі картина буде складатися зворотна і за рахунок різниці процентних ставок 1,5-3,0 = -1,5% SWAP стане негативним.

Для кращого розуміння використані спрощені приклади, в реальності в величину SWAP можуть закладатися деякі інші параметри, включаючи комісію брокера. На перший погляд схема може здатися не простий, але насправді це не так. Сенс тут полягає в тому, що в торгівлі використовуються позикові кошти, і за рахунок різниці процентних ставок і утворюється плата за ролловер.
Вплив своп на торгівлю та прибуток

Новачків хвилює одне питання-чи сильно плата за ролловер позначиться на результатах. На перший погляд може здатися, що це призведе до незапланованих збитків.

Зазвичай своп на Форексі в порівнянні з прибутком – величина просто сміховинна. Потрібно розуміти, що регулярне перенесення на наступний день використовують лише ті учасники торгів, які торгують на таймфреймах від Н1, а частіше Н4-D1 і більш тривалих. Прибуток на таких тимчасових інтервалах може досягати декількох сотень пунктів, на цьому тлі втрата раз на добу декількох пунктів в якості плати за ролловер виглядає, як комариний укус.

Тим же, хто займається скальпингом або піпсовкой і зовсім не варто про це турбуватися. Термін життя однієї угоди становить максимум кілька годин, тому всі вони закриваються протягом одного дня, на ніч зазвичай жодна не залишається.

Як дізнатися величину плати за перенесення на наступний день, то можна піти 2 шляхами.

 
1. Дізнатися його розмір в самому терміналі. У МТ4 у вкладці «торгівля» після колонки «комісія» йде потрібна інформація.

2. Сам брокер на своєму сайті надає дані за умовами торгівлі, в числі іншого в пунктах вказується і плата за перенесення.

Потрібно врахувати, що в середу при перенесенні на наступний день з відкритої угоди списується SWAP в трикратному розмірі. Новачка це може сильно здивувати, насправді тут немає нічого надприродного, а пов'язано це з датою валютування угоди (тобто датою виконання умов по ній).

Приклад порівняння угоди, укладені у вівторок і в середу.

1. Якщо трейдер увійшов в ринок у вівторок, перенесення позиції відбувся в ніч з вівторка на середу (о першій годині ночі по Москві). Розрахунки будуть проводитися в четвер, а оформлятися вже на наступний торговий день, тобто в п'ятницю, тому і SWAP одинарний.

2. Якщо ж вхід був здійснений в середу, то розрахунки будуть виконуватися в п'ятницю, а оформлятися вони будуть в наступний за нею день. Так як Субота і неділя неробочі дні, то оформлена розрахунки будуть тільки в понеділок, звідси і збільшення свопу на Форексі в 3 рази.

Підводячи підсумки можна сказати, що перенесення позиції з дня на день найчастіше супроводжується списанням невеликої суми з депозиту. Пов'язано це з тим, що торгівля ведеться позиковими коштами, так що плата за це – всього лише різниця в процентних ставках. На кінцевий результат ці виплати мають мінімальний вплив.