Інша версія сайту
        
person
menu

Яка ліцензія у форекс брокера надійніша?

У Росії діяльність брокерів форекс контролюють саморегульовані організації, такі як:

  • НАФД-Національна асоціація форекс-дилерів;
  • ЦРОФР-Центр регулювання відносин на фінансових ринках;
  • КРОУФР-Комісія з регулювання відносин учасників фінансових ринків.

У Вануату головний регулюючий орган-фінансовий регулятор VFSC (Vanuatu Financial Service Commission), заснований в 1993 році.

лицензия форекс брокера

І російські організації, і комісія Вануату переслідують одні й ті ж цілі: стежити за роботою брокерів, запобігати випадкам шахрайства, контролювати якість послуг, які пропонують брокерські компанії своїм клієнтам.

Якщо компанія не відповідає вимогам регулятора, то у неї відбирають ліцензію. Можна зробити висновок, що обидві ліцензії захищають інтереси трейдерів в рівній мірі.

Податки на трейдинг.

Ліцензія російського Центробанку зобов'язує брокера платити ПДФО на дохід своїх клієнтів. Відсоток податку становить від 13 % (якщо трейдер резидент РФ) до 30% (якщо клієнт нерезидент Росії).

Ліцензія Вануату звільняє брокера від податків, так як Вануату — офшорна зона. Коли компанія не обтяжена податковим тягарем, у неї з'являється більше вільних коштів, які можна використовувати на благо клієнтів, наприклад створити призовий фонд для конкурсів.


Ліцензія Вануату

  • Орієнтація на світовий ринок-ліцензія дає право працювати в різних країнах.
  • Виведення угод на валютний ринок — застосовна технологія STP.
  • Мінімальний статутний капітал-приблизно 2 тис. доларів.
  • Максимальне кредитне плече - без обмежень.
  • Максимальна кількість валютних пар - без обмежень.
  • Торгівля CFD-дозволена.

Плюси і мінуси

Головною перевагою брокерської ліцензії Форекс в Вануату є відсутність жорстких рамок для трейдингу. Трейдери можуть торгувати не тільки валютними парами, але і настільки популярними контрактами CFD, які дозволяють заробляти на активах валютного, кріптовалютного, сировинного і фондового ринків.

Брокери мають право впроваджувати STP-технологію обробки транзакцій, а значить, угоди безпосередньо виводяться на міжбанк за кращими котируваннями.

Офшор Вануату-комфортне середовище для ведення бізнесу, в тому числі і на фінансовому ринку. Тут немає бюрократії і завищених вимог до статутного капіталу, тому брокери охоче отримують тут ліцензію.

Єдиний недолік Ліцензії в тому, що трейдери з СНД мало знають про Вануату. Однак зараз все більше брокерів вибирають саме цю державу для реєстрації, тому рівень довіри до Вануату швидко підвищується.

Висновок

Якщо порівняти ліцензії брокерів в Росії і Вануату, то переваг більше саме у Вануату. Компанія, яка має ліцензію цієї держави, може працювати по всьому світу і надає клієнтам широкі можливості для заробітку на різних ринкових інструментах.

 

Які ще закордонні регулятори є

Серед зарубіжних регуляторів найбільше своєю надійністю виділяються американські та європейські організації:

організований під егідою Конгресу США регулятор CFTS-Commodity futures Trading Commission працює на товарних ринках і гарантує захист від маніпуляцій на будь-яких ринках. Наявність ліцензії цієї організації забезпечує брокеру статус високонадійної компанії по всьому світу;

найбільша зі структур, що забезпечує регулювання діяльності брокерів на території США – NFA (National Futures Association). Асоціація повністю незалежна від держави. Утворена на некомерційній основі на початку вісімдесятих років минулого століття. В даний час функціонування будь-якої структури, що надає послуги маржинальної торгівлі на території США, без ліцензії NFA неможливо, а володіння такою ліцензією закордонним брокером може гарантувати серйозний рівень виконання угод;

BaFin-Федеральне управління фінансового нагляду Німеччини. Вважається найнадійнішим регулятором, що пред'являє найжорсткіші вимоги до компанії, що претендує на отримання сертифіката. Порушення вимог ліцензіата викликає застосування суворих санкцій, включаючи ліквідацію брокера;

структура контролю за роботою брокерів в Сполученому Королівстві-Управління з фінансового контролю і регулювання Великобританії FSA UK — Financial Services Authority United Kingdom. Організована як незалежна структура, вільна від державного контролю і регулює роботу брокерських компаній, що мають реєстрацію на території Сполученого Королівства. Наявність сертифіката FSA говорить про високий ступінь надійності брокера;

Кіпрська комісія CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission), організовує нагляд над діяльністю брокерів на своїй території. Ліцензія цієї організації, можна віднести до напівофшорної регуляції, тому що в законодавстві не прописаний механізм проведення аудитів. Також слід враховувати ризики повторення політичної та економічної кризи на Кіпрі.

Ліцензії інших регуляторів, поширені серед брокерів, забезпечують досить умовний захист інтересів трейдерів в силу «м'якості» вимог, що пред'являються до претендента.