Інша версія сайту
        
person
menu

Як визначити тренд, спираючись на виробничий індекс ISM

Індекс ISM

Виробничий сектор є основою економіки будь-якої країни. Ось чому учасники ринку приділяють таку пильну увагу статистичним даним від Інституту управління постачанням (ISM). Особливо це актуально для Сполучених Штатів Америки, де частка виробничого сектора в розвитку економіки становить близько 12%. І хоча ефект від публікації на ринках слабший, ніж від статистики по зайнятості населення поза сільським господарством або за темпами зростання споживчої інфляції, наприклад, але Індекс ISM все ж має певний вплив на валютні тренди. Розглянемо оцінку виробничого сектора від ISM і те, як можна використовувати даний показник для торгів на Форексі.

Що таке індекс виробництва ISM?

Оцінка Інституту управління постачанням виробничої сфери виражається в дифузійному індексі, який публікується щомісяця. Іншими словами, звіт складається з різних складових, а підсумкове значення обчислюється на підставі значень даних компонентів. Дослідження проводиться Інститутом управління постачанням (ISM), який знаходиться в м.Темпе, штат Арізона. Це некомерційна асоціація, орієнтована на фахівців з питань постачання.

Перед підведенням підсумків фахівці інституту і менеджери з постачання оцінюють стан виробничого сектора за різними критеріями (компонентів), а саме за обсягом планованого виробництва, рівнем зайнятості, обсягом запасів і кількістю нових замовлень. При розрахунку підсумкового значення в якості еталону виступає відмітка в 50 пунктів. Перевищення рубежу говорить про розширення економічної активності. Якщо ж значення показника опускається нижче "еталонного", то стан виробничої сфери погіршився і фіксується скорочення активності. Враховуючи своєчасність публікації і реакцію ринків на неї, Доповідь ISM вважається провідним індикатором в США. Наприклад, поліпшення виробничого індексу ISM вказує на можливе зростання виробничих витрат і інвестицій, а це стимулює зростання економіки.

Як використовувати індекс виробництва ISM для визначення тенденцій

Індекс ISM для виробничої сфери не задає внутрішньоденний тон ринку, як це робить, наприклад, статистика по зайнятості населення в США або дані по приросту ВВП. Проте, звіт від Інституту управління постачанням може надати певну підтримку поточному тренду і настроям на ринку або ж послабити їх.

Існує три можливих сценарії:

1) гірший, ніж очікувалося, Індекс ISM або значення показника нижче 50 пунктів зазвичай знижує привабливість валюти. Чому так відбувається? Якщо стану виробничого сектора погіршується, це може служити ознакою уповільнення темпів зростання економіки в цілому, знижуючи її потенціал.

2) якщо значення індексу ISM виявляється відповідно до прогнозів економістів або дорівнює попередньому показнику, інвестори і трейдери починають детально вивчати звіт цілком, щоб оцінити стан всіх компонентів. Особлива увага зазвичай приділяється числу нових замовлень, рівню цін, рівню зайнятості. Іноді окремі показники виявляються навіть краще підсумкового значення.

3) більш високий індекс ISM підвищує привабливість валюти. Як і сприятливі показники по зайнятості населення і темпам зростання ВВП, позитивний Індекс ISM підсилює надії учасників ринку на прискорення економічного розвитку і надає підтримку валюті.

Тепер розглянемо, як застосовувати подібні знання на практиці.

На малюнку 1 зображено графік руху валютної пари USD/CAD. 18 квітня 2011 р пара зафіксувала максимум на 0,9720, після чого стала втрачати позиції на тлі ослаблення американського долара. В результаті, котирування опустилися до підтримки трохи вище 0,9450 (права сторона графіка). Тестування підтримки відбувається якраз напередодні виходу квітневого індексу ISM в США.

Тепер розглянемо, як застосовувати подібні знання на практиці.

Малюнок 1: Пара USD / CAD тестує підтримку напередодні виходу індексу ISM

Перш за все розглянемо технічні індикатори. Положення стохастичного осцилятора вказує на утворення "золотого хреста" у лінії підтримки (сигнал до покупки). У підсумку, довга позиція може бути відкрита на або поблизу рівня підтримки, в даному випадку на або біля позначки 0,9475. Нижче підтримки був розміщений стоп-лосс. Подібна позиція залишає достатньо простору для руху пари і допомагає уникнути ймовірних збитків при пробої підтримки вниз. Ордер стоп-лосс знаходиться на 50 піпсов нижче підтримки на позначці 0,9425.

Якщо спиратися на фундаментальний аналіз, то трейдеру або інвестору слід шукати підтвердження зростання USD в індексі ISM. В даному випадку необхідний або позитивний показник, або зростання одного з компонентів індексу.

Саме цю інформацію і отримав ринок. Так, 2 травня 2011 Інститут менеджерів з постачання опублікував звіт, підсумковий Індекс якого склав 60,4 пункту. Значення виявилося вище рубежу в 50 пунктів і краще прогнозованої позначки в 59,9 пункту. На додаток до цього, компонент ціни також показав зростання. Це, в свою чергу, вказує на можливе зростання процентних ставок в США і підвищує привабливість американської валюти.

Таким чином, сприятливий Індекс ISM за квітень 2011 р говорить про правильність відкриття довгих позицій по парі USD/CAD. Нагадаємо, що індикатор не є каталізатором для руху курсу валюти, а підтверджує середньостроковий позитивний настрій по відношенню до USD.

На малюнку 2 видно, що відкрита позиція зіграла на руку трейдерам. Пара USD / CAD утворила максимум на 0,9680, приблизно на 255 піпсов вище точки входу на ринок. Угода виявилася не просто прибутковою, але і продемонструвала хороше співвідношення прибутку до ризику (5:1).

Малюнок 2: Пара USD/CAD утворила максимум значно вище ціни входу на ринок.

Малюнок 2: Пара USD/CAD утворила максимум значно вище ціни входу на ринок.


Укладення

Звіти про стан виробничого сектора навряд чи втратять свою популярність, продовжуючи приковувати до себе увагу трейдерів та інвесторів. Тому вміння інтерпретувати виробничі індекси дає перевагу, яка дозволить підтримувати прибутковість інвестиційного портфеля протягом багатьох років.